ZTM Warszawa

aktualności

Krakowskie Przedmieście dla pieszych

Krakowskie Przedmieście dla pieszych

W weekendy ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście znów zmieniają się w deptak. Od soboty, 20 kwietnia, do połowy października Trakt Królewski na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Senatorskiej, jest przeznaczona dla pieszych i rowerzystów.

Od soboty od godz. 0.00 do nocy z niedzieli na poniedziałek obowiązuje weekendowa organizacja ruchu na Trakcie Królewskim. To oznacza, że na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej powstaje deptak dla mieszkańców i turystów. Zamknięty odcinek ulic oznakowano jako strefa zamieszkania i dopuszczony jest na nim wyłącznie dojazd mieszkańców z identyfikatorami TK do posesji, Pałacu Prezydenckiego, do Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego Caritas, zaopatrzenia Centralnej Biblioteki Rolniczej, do ul. Koziej oraz nowożeńców, służb ratunkowych i oczyszczania, a także rowerów.

W weekendy autobusy linii: E-2, 111, 116, 180, 222, 503 i 518, w kierunku północnym, kursują Al. Jerozolimskimi do ul. Kruczej i dalej ulicami: Szpitalna – pl. Powstańców Warszawy – Mazowiecka. W przeciwnym kierunku jadą ulicami Kredytową – Jasną – Zgoda – Krucza. Podobnymi trasami ul. Mazowiecką i z powrotem ulicami Kredytową i Jasną jeżdżą od ul. Świętokrzyskiej także autobusy linii 102, 105 i 178. Autobusy linii 128, 175 oraz nocnej N44 kursują zaś ulicami Marszałkowską i Królewską. Szczegółowe informacji o objazdach dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego można znaleźć TUTAJ.

Taka organizacja ruchu obowiązuje w każdy weekend do połowy października, w święta, a także w dni okołoświąteczne tj.: 29 i 30 kwietnia, 2 maja, 21 czerwca oraz 16 sierpnia.

fot. F. Kwiatkowski

opublikowano 18 kwietnia 2019r.
ostatnia aktualizacja 23 kwietnia 2019r.