ZTM Warszawa

aktualności

Wzajemne honorowanie do końca marca

Wzajemne honorowanie do końca marca

Honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich w pociągach obsługujących Lotnisko Chopina zostało przedłużone do końca marca.

W pociągach KM – kursujących tylko na linii KML – na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia, można nadal podróżować na podstawie wszystkich biletów z taryfy ZTM (również biletów jednorazowych i czasowych). Z kolei, w pociągach SKM linii S2 i S3 – na tym samym odcinku trasy, ważne są wszystkie bilety z taryfy KM.

W pociągach KM linii KML kursujących na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Wschodnia każdy podróżny nieposiadający ważnego biletu na przejazd lub posiadający bilet niezalegalizowany/nieaktywowany powinien wejść do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletu.

W dalszym ciągu komunikacją miejską można podróżować na podstawie jednorazowego „Biletu Lotniskowego” KM. Zakup „Biletu Lotniskowego” umożliwia podróżnym dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie i dalej autobusem z dworca kolejowego w Modlinie do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Bilet Lotniskowy uprawnia dodatkowo do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej ZTM (autobusy, tramwaje, metro i SKM) na obszarze pierwszej strefy biletowej. Przed wejściem do pojazdu komunikacji miejskiej, podróżny musi trwale i czytelnie wpisać na bilecie godzinę rozpoczęcia czasu jego ważności. Bilet Lotniskowy jest ważny przez 60 minut od godziny wskazanej przez pasażera.

opublikowano 3 stycznia 2013r.
ostatnia aktualizacja 3 stycznia 2013r.