ZTM Warszawa

aktualności

Z Biletem Warszawskim łatwiej

Z Biletem Warszawskim łatwiej

22 maja w siedzibie ZTM przy ul. Żelaznej podpisano umowę dotyczącą wprowadzenia Biletu Warszawskiego. Innowacyjne rozwiązanie pozwoli pasażerom podróżującym pociągami interREGIO i REGIOekspres, na godzinne podróżowanie po Warszawie komunikacją miejską. Nowy bilet będzie można kupić od 1 czerwca 2012 roku.

Pasażerowie pociągów Przewozów Regionalnych będą mogli korzystać w pierwszej, „miejskiej”   strefie biletowej ze wszystkich środków transportu - z autobusów, tramwajów, metra i Szybkiej Kolei Miejskiej.

- Naszym nadrzędnym celem jest dbałość o wygodę naszych pasażerów. Dzięki Biletowi Warszawskiemu podróżni interREGIO lub REGIOekspresu przyjeżdżający do Warszawy mają dodatkową godzinę, aby dojechać do miejsca przeznaczenia bez konieczności zakupu dodatkowych biletów. – powiedziała  Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Zarządu Przewozów Regionalnych.

Pasażerowie, którzy kupią bilet w opcji „Warszawski” na dowolny pociąg Przewozów Regionalnych jadący do lub z Warszawy, zyskają możliwość korzystania z komunikacji. Osoby podróżujące z Warszawy będą mogły korzystać ze wszystkich środków transportu miejskiego w ciągu wskazanych przez siebie 60 minut w dniu wyjazdu pociągu. Z kolei podróżni przyjeżdżający do Warszawy będą mogli w ciągu określonej przez siebie godziny po przyjeździe pociągu do stolicy przemieszczać się komunikacją miejską.

- Zawarte porozumienie to pierwszy tak poważny krok na drodze integracji taryfowej kolejowego przewoźnika z transportem miejskim w skali całej Polski. Bardzo cieszymy się, że tego typu usługa wprowadzona zostanie najpierw właśnie w Warszawie. – stwierdził Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Usługa będzie dostępna od 1 czerwca - jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012.

- Wprawdzie Bilet Warszawski to usługa, która będzie obowiązywać co najmniej przez najbliższe
3 lata, chcieliśmy aby mogli z niej korzystać wszyscy, którzy przyjadą z innych miejsc Polski do Warszawy na mecze w ramach Euro 2012. Bilet pozwoli naszym pasażerom na dojazd na Stadion Narodowy lub do hoteli. –
dodała Małgorzata Kuczewska-Łaska.

To znaczne ułatwienie dla wszystkich kibiców i zachęta do integracji dla innych przewoźników kolejowych. Chcielibyśmy, by to modelowe rozwiązanie stało się w naszym kraju normą. Skorzystają na tym pasażerowie.  – powiedział Leszek Ruta.

Bilet będzie ważny przez jeden dzień, wskazany przy zakupie przez pasażera. Bilet Warszawski będzie można kupić w kasach biletowych Przewozów Regionalnych oraz na pokładzie pociągu
u konduktora wyposażonego w terminal. Będzie także dostępny w przedsprzedaży na 30 dni od daty planowanej podróży. Aby bilet był ważny należy czytelnie wpisać na nim godzinę rozpoczęcia czasu jego ważności w pierwszej strefie ZTM.

 

opublikowano 29 maja 2012r.
ostatnia aktualizacja 29 maja 2012r.